Casa Verde
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Rökning Särskilt rökområde | Rullstolspassage Rullstolstillgänglighet |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Casa Verde Limeira med 2 sovrum erbjuder ett läge 2 km från Monumento à Corporação Musical Henrique Marques och ger tillgång till olika turistmål i området. Den här villan, som passar för upp till 6 gäster, har en parkering.
Limeiras centrum ligger 30 minuters promenad bort och Estádio Major José Levy Sobrinho finns cirka 25 minuters promenad bort. Gästerna kommer att njuta av närheten till Igreja de São Sebastião, som ligger 2,1 km från den här villan med 1 badrum. Gästerna kan också ta sig till Busto em Memória do Dr. Octávio Lopes Castello Branco, som ligger cirka 10 minuters bilfärd bort.
Badrumsfaciliteterna i Casa Verde inkluderar också en separat toalett och en dusch. Badlakan och handdukar finns också bland bekvämligheterna i badrummet.
Boendet har ett komplett kök försett med kylskåp, ugn och köksredskap. Gästerna kan njuta av en måltid på restaurangen Restaurante Dona Ana, som ligger mindre än 1 km bort.
- Flygplatser
- Viracopos67 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Särskilt rökområde
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Rum/faciliteter för funktionshindrade
- Rullstolstillgänglighet
- Säkerhet
- Allergifria rum
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Sittgrupp
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Verde?
Ja, Casa Verde tillhandahåller Wi Fi i allmänna utrymmen. - ❓
Finns det ett kök på Casa Verde?
Ett komplett kök finns på Casa Verde. - ❓
Tillåter Casa Verde husdjur?
Casa Verde tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Verde?
Ja, en bubbelpool finns på Casa Verde. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i den här villan?
I den här villan kan du utforska Limeiras viktigaste landmärken, inklusive Monumento à Corporação Musical Henrique Marques (2 km), Estação Ferroviária (2,1 km) och Busto em Memória do Dr. Octávio Lopes Castello Branco, som finns inom 10 minuters bilresa.